Cięcie mosiądzu

Wykonujemy cięcie mosiądzu. Materiał cechuje się specyficznymi właściwościami, ponieważ, jako metal nieżelazny, jest miękki i elastyczny. Dobranie nieodpowiedniej techniki powoduje, że w trakcie pracy nie można uzyskać pożądanych parametrów. W związku z tym z dbałością o detale podchodzimy do realizacji tego typu zleceń, aby obrobiony materiał spełniał Państwa oczekiwania dotyczące parametrów technicznych oraz względów estetycznych.

Cięcie mosiądzu — w jaki sposób obrabiamy materiał?

W firmie Staltim do cięcia mosiądzu wykorzystujemy następujące narzędzia:

  • elementy o ostrych krawędziach, które nie przywierają do mosiądzu w trakcie cięcia;
  • specjalne preparaty smarujące;
  • narzędzia skrawające;
  • prasy i nożyce wyposażone w krawędzie tnące o optymalnych parametrach;
  • wykrojniki — szczególnie w przypadku pras, ponieważ doskonale sprawdzają się przy płaskich i cienkich powierzchniach.

Odpowiednią technikę i narzędzia dobieramy do specyfiki zlecenia, aby umożliwiły osiągnięcie oczekiwanych rezultatów. Wykonujemy cięcia o standardowych parametrach, a także na wymiar, dlatego zrealizujemy dla Państwa zlecenie niezależnie od jego specyfikacji.

Działamy w kompleksowy sposób. W związku z tym zajmujemy się cięciem mosiądzu oraz obróbką metali, czyli m.in. frezowaniem, gwintowaniem czy toczeniem. Współpracując z nami, możesz zlecić nam rozbudowany zakres działań i zaoszczędzić w ten sposób czas oraz dodatkowe środki, których wymagałaby współpraca z kilkoma różnymi podmiotami.

Szukacie Państwo firmy, która zajmie się cięciem mosiądzu i szeroko pojętą obróbką innych rodzajów metali? Zapraszamy do współpracy. Działamy terminowo, precyzyjnie i z dbałością o to, aby efekt pracy był zgodny z założeniami projektowymi.

Skip to content