Frezowanie CNC – główne zalety

frezowanie CNC

Technologia CNC daje praktycznie nieskończone możliwości obróbki metalu. Dzięki niej bez większego problemu uzyskamy niemalże dowolne kształty elementów, służących do produkcji zarówno przedmiotów, jak i metalowych urządzeń. Popularnym sposobem obróbki metalu jest obecnie frezowanie CNC. Na czym polega ten proces i jakie są jego największe zalety? Na te pytania postaramy się odpowiedzieć w treści poniższego artykułu. Zachęcamy do uważnej lektury.

Frezowanie CNC – na czym polega?

Frezowanie jest jednym ze sposobów obróbki metalu, a konkretnie – obróbki skrawaniem. Jej głównym celem jest oddzielenie – od większego elementu – mniejszych skrawków, aż do momentu osiągnięcia oczekiwanego kształtu. W trakcie frezowania narzędzie tnące (tzw. frez) wykonuje ruch obrotowy, natomiast obrabiany materiał – posuwisty. Poruszając się frez odcina niewielkie fragmenty metalu (kawałek po kawałku).

Główne zalety frezowania CNC

Sterowane numerycznie urządzenia, są dzisiaj chętnie wykorzystywane przez firmy i przedsiębiorstwa, które zajmują się obróbką metalu, a frezarki nie stanowią tu żadnego wyjątku. Warto zaznaczyć, że dzięki wyeliminowaniu sterowania manualnego, możliwe jest osiągnięcie nie tylko lepszego tempa pracy, ale również większej precyzji. Bardzo ważna jest również wysoka dokładność tej metody, ponieważ przekłada się ona w bezpośrednim stopniu na na wysoką jakość uzyskiwanych wyrobów metalowych.

Frezowanie CNC w codziennej pracy przedsiębiorstw

Dzięki wykorzystaniu urządzeń CNC możliwa jest przede wszystkim optymalizacja pracy przedsiębiorstwa. Firma, która korzysta z nowoczesnych frezarek, może obsłużyć zdecydowanie większą liczbę klientów – nawet tych najbardziej wymagających, a co za tym idzie, osiąga dzięki temu wymierne korzyści. Oczywistym jest przecież, że większa ilość wykonanych realizacji, przekłada się w prostej linii na wyższe zyski. Korzystanie z frezarek CNC niesie za sobą wiele korzyści, zarówno dla zakładów, które zajmują się obróbką skrawaniem, jak i ich klientów.

Skip to content