Toczenie CNC — Częstochowa

Wykonujemy toczenie CNC. Częstochowa stanowi główny obszar naszej działalności. Współpracujemy również z klientami z okolicznych miejscowości. Rozbudowane zaplecze technologiczne, doświadczeni pracownicy i połączenie nowoczesnych technologii z tradycyjnymi sprawiają, że z wysoką precyzją realizujemy zarówno niewielkie, jak i rozbudowane zlecenia.

Toczenie CNC — charakterystyka metody obróbki

Toczenie CNC w firmie Staltim pozwala na uzyskiwanie precyzyjnie wykończonych krawędzi oraz powtarzalności obrabianych elementów. Proces toczenia w urządzeniu sterowanym numerycznie przebiega podobnie jak w tokarce manualnej. Składa się z następujących etapów:

  • obrabiany materiał umieszcza się w tokarce;
  • elementy wprawia się w ruch obrotowy;
  • nóż tokarski przesuwa się liniowo i zbiera materiał, nadając tym samym obrabianemu materiałowi pożądany kształt.

Czynności przebiegają w sposób automatyczny. Steruje nimi system komputerowy, który odpowiada za uruchamianie i przebieg poszczególnych etapów całej procedury, w tym m.in. napędzanie wrzecion i suportów, sterowanie podawaniem chłodziwa.

Numeryczne sterowanie całym procesem sprawia, że zarówno położenie noża, jak i ilość zebranego w trakcie toczenia są ściśle kontrolowane. Właśnie to zapewnia powtarzalność całego procesu, a także sprawną realizację obróbki nawet przy rozbudowanym zleceniu.

Sterowanie numeryczne sprawia, że toczenie CNC znakomicie sprawdza się przy wytwarzaniu większej ilości powtarzalnych elementów. Raz wprowadzony program jest realizowany przy produkcji kolejnych detali, a dzięki automatycznej zmianie narzędzi cały proces może przebiegać bardzo szybko.

Wykonujemy nie tylko toczenie CNC, ale i inne usługi związane z obróbką metali. Oferujemy m.in. wiercenie CNC, które pozwala precyzyjnie ustawić wiertło i wykonać dowolność ilość otworów, o wybranym sposobie rozmieszczenia.

Zastosowanie toczenia CNC

Toczenie CNC umożliwia uzyskiwanie produktów o złożonych kształtach, w tym przede wszystkim brył, wałków czy kul z dokładnością trudną do osiągnięcia tradycyjnymi metodami. Wpływają na to następujące elementy:

  • sterowanie numeryczne;
  • czujniki kontrolujące pracę maszyny do toczenia;
  • system bezstopniowej regulacji prędkości obrotowej;
  • system bezstopniowej regulacji prędkości posuwu;
  • kinematyka uchylnych głowic narzędziowych, uchylnych i obrotowych stołów;
  • system obróbki pięcioosiowej.

Zależy Państwu na precyzyjnej, powtarzalnej i szybkiej obróbce metalu? Zachęcamy do kontaktu z nami. Wykonamy toczenie CNC zgodnie z najwyższymi standardami dotyczącymi jakości.

Skip to content