Gwintowanie CNC

Wykonujemy gwintowanie CNC. Proces zapewnia precyzję wykonania gwintów każdego rodzaju. Gwinty można toczyć, frezować, nawiercać oraz szlifować. Dobór konkretnej techniki obróbki zależy głównie od tego, jaki rodzaj detalu ma zostać nagwintowany.

Mamy wieloletnie doświadczenie w branży, dlatego powierzone nam zlecenia realizujemy z dbałością o zgodność powstałych elementów z wytycznymi projektowymi. Mamy rozbudowane zaplecze technologiczne i zatrudniamy doświadczony personel. Wszystko to sprawia, że nawet rozbudowane zlecenia realizujemy sprawnie i terminowo.

Wykorzystujemy maszyny CNC, które są sterowane numerycznie. Dzięki temu proces gwintowania ma powtarzalny charakter. Elementy zostają obrobione zgodnie z wytycznymi i nadają się do natychmiastowego użytku.

Charakterystyka metod gwintowania CNC

W firmie Staltim stosuje się następujące metody gwintowania:

  • toczenie — gwarantuje idealne wykończenie powierzchni i przebiega w wydajny sposób;
  • frezowanie — doskonale sprawdza się w przypadku brył nieobrotowych i przedmiotów o cienkich ściankach, a także wtedy, gdy zajdzie potrzeba uzyskania głębokich otworów. Wykonujemy frezowanie CNC nie tylko w przypadku gwintów, ale i w związku z obróbką różnego rodzaju metali;
  • nawiercanie — najlepiej sprawdza się przy gwintach o małych średnicach i stosunkowo płytkich otworach;
  • szlifowanie — stosuje się je szczególnie przy tworzeniu gwintów o nietypowych kształtach lub wymiarach.

Stosowane przez nas metody gwintowania CNC cechują się wysoką wydajnością. Pozwalają osiągać gwinty o precyzyjnych rozmiarach i oczekiwanym wykończeniu. Umożliwiają tworzenie elementów o standardowych i nietypowych parametrach technicznych w sprawny sposób, z wysoką powtarzalnością oraz precyzją.

Skip to content