Frezowanie CNC — Częstochowa

Wykonujemy frezowanie CNC. Częstochowa to miasto, w którym świadczymy usługi. Współpracujemy jednak również z klientami z okolicznych miejscowości. W każdym wypadku dbamy o precyzję naszych działań, zgodność z dokumentacją projektową i deklarowanymi parametrami technicznymi. Doradzamy klientom, realizujemy usługę, a także wykonujemy inne procedury związane z obróbką metali, w tym toczenie, gwintowanie i wiele innych.

Współpraca z nami to gwarancja satysfakcji. W jednym miejscu zrealizujemy dla Państwa różne usługi związane z obróbką metali, w tym metali nieżelaznych. Zrealizowanie różnego rodzaju procedur w jednym miejscu pozwoli Wam zaoszczędzić czas i środki, a także zminimalizować ryzyko błędów. Nowoczesne zaplecze technologiczne i doświadczony personel stanowi bowiem gwarancję powtarzalności, dbałości o detale i terminowości.

Na czym polega frezowanie CNC?

Frezowanie CNC, realizowane w firmie Staltim, stosuje się przede wszystkim do obróbki płaszczyzn i powierzchni nieobrotowych, przy pomocy głowic z frezami o dobranych do zadania ostrzach, które obracają się nad obrabianą, nieruchomą powierzchnią i usuwają z niej zbędny materiał.

Najistotniejszą zaletą frezowania CNC jest to, że maszyna działa z dużą precyzją, powtarzalnością i w znacznie krótszym czasie niż przy frezowaniu metodami manualnymi. Dzięki temu nawet rozbudowane zlecenia są realizowane szybko, a Państwo możecie wkrótce po ich przygotowaniu zacząć korzystać z zamówionych komponentów.

Wykonujemy również toczenie CNC, które pozwala osiągać kształt brył, wał czy kul z dokładnością, która jest niemożliwa do osiągnięcia w przypadku zastosowania tradycyjnych metod toczenia.

Na przebieg procesu frezowania CNC wpływają następujące czynniki:

  • sterowanie numeryczne ruchem frezu we wszystkich trzech osiach poruszania się — z możliwością obrotu w każdej z nich;
  • komputerowy system automatycznego doboru i zmiany używanego narzędzia;
  • komputerowe zawiadywanie układem chłodzącym.

Wszystko to sprawia, że frezowanie pozwala uzyskać złożone i skomplikowane kształty w stosunkowo krótkim czasie, w powtarzalny sposób. Jeśli zamówicie Państwo partię wyrobów o określonych parametrach, będziecie mieli pewność, że obróbka pozwoli je uzyskać, a między poszczególnymi komponentami nie będą występowały różnice dotyczące np. wymiarów.

Zastosowanie frezowania CNC

Frezowanie CNC często wykorzystuje się przy obróbce korpusów urządzeń czy skomplikowanych form wtryskowych, choć bywa też wykorzystywane przy detalach, które wymagają wyłącznie żłobienia prostych rowków. Właśnie zastosowanie frezowania CNC do uzyskiwania złożonych kształtów pokazuje najpełniej przewagę sterowania numerycznego nad techniką manualną. Pozwala ono w szybki i perfekcyjny sposób przenieść sporządzony w komputerze trójwymiarowy model detalu na finalny produkt. Co ważne, w trakcie działania frezarki CNC potrafią w tym samym czasie pracować w kilku osiach, a to dodatkowo zwiększa ich funkcjonalność.

Chcą Państwo mieć pewność, że frezowanie przebiegnie zgodnie z najwyższymi standardami dotyczącymi jakości? Skontaktujcie się z nami, a zadbamy o precyzję i powtarzalność obróbki.

Skip to content