Cięcie aluminium

Jedną z naszych specjalności jest cięcie aluminium. Materiał jest miękki i pozornie łatwy w obróbce, jednak w rzeczywistości jego właściwości sprawiają, że wymaga zastosowania odpowiednich technologii, aby wykonane cięcia miały precyzyjny charakter. Nieodpowiedni dobór narzędzi sprawia bowiem, że materiał łatwo przywiera do elementów tnących, co powoduje utrudnienia i defekty estetyczne oraz wymiarowe podczas dalszej obróbki.

Współpracujemy z klientami z Częstochowy i okolic. Świadczymy usługi m.in. dla branż motoryzacyjnej, oświetleniowej czy oferującej galanterię metalową. W każdym wypadku zapewniamy doradztwo techniczne, a także precyzyjną oraz terminową realizację zlecenia.

Cięcie aluminium — charakterystyka świadczonych usług

W firmie Staltim do cięcia aluminium używamy:

  • narzędzi o ostrych krawędziach;
  • specjalnych preparatów smarujących — w niektórych przypadkach ich zastosowanie jest konieczne;
  • narzędzi skrawających;
  • pras i nożyc wyposażonych w krawędzie tnące o optymalnych parametrach;
  • wykrojników — stosuje się je w przypadku pras, ponieważ doskonale sprawdzają się przy płaskich i stosunkowo cienkich powierzchniach.

Cięcie aluminium to nie jedyne usługi, które świadczymy. Specjalizujemy się w obróbce metali, w tym metali nieżelaznych, dlatego oferujemy również cięcie mosiądzu przy użyciu odpowiednio do tego dopasowanych narzędzi.

Wykonujemy cięcia standardowe i w wariantach na wymiar, ponieważ rozbudowane zaplecze technologiczne i doświadczony personel pozwalają na precyzyjne i powtarzalne działanie — nawet w przypadku tak wymagającego materiału, jak aluminium.

Zachęcamy do kontaktu z nami: ustalimy szczegóły współpracy i zadbamy o dostarczenie Ci elementów, które będą miały parametry wynikające z dokumentacji projektowej.

Skip to content